CMF7061R900BEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
61.9 Ohms ±0.1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7061R900BEEB
DigiKey Part Number
CMF7061R900BEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7061R900BEEB
Description
RES 61.9 OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7061R900BEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)