CMF704K9900FEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.99 kOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF704K9900FEEB
DigiKey Part Number
CMF704K9900FEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF704K9900FEEB
Description
RES 4.99K OHM 1.75W 1% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF704K9900FEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)