CMF6530K500FER6
DigiKey Part Number
CMF6530K500FER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6530K500FER6
Description
RES 30.5K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
30.5 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF6530K500FER6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)