CMF652K2100FKRE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
2.21 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF652K2100FKRE
DigiKey Part Number
CMF652K2100FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF652K2100FKRE
Description
RES 2.21K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF652K2100FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)