CMF6524K900FERE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
24.9 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6524K900FERE
DigiKey Part Number
CMF6524K900FERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6524K900FERE
Description
RES 24.9K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF6524K900FERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)