CMF65221R00DHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
221 Ohms ±0.5% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65221R00DHEK
DigiKey Part Number
CMF65221R00DHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65221R00DHEK
Description
RES 221 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF65221R00DHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)