CMF651M5000FNR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.5 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF651M5000FNR6
DigiKey Part Number
CMF651M5000FNR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF651M5000FNR6
Description
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF651M5000FNR6 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)