CMF6510K000BEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
10 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6510K000BEEK
DigiKey Part Number
CMF6510K000BEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6510K000BEEK
Description
RES 10K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6510K000BEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)