CMF608K2000FKEK64 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
8.2 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF608K2000FKEK64
DigiKey Part Number
CMF608K2000FKEK64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF608K2000FKEK64
Description
RES 8.2K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF608K2000FKEK64 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)