CMF6082R000JLEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
YAGEO
82 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6082R000JLEB
DigiKey Part Number
CMF6082R000JLEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6082R000JLEB
Description
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6082R000JLEB Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)