CMF60681R00FHEK
DigiKey Part Number
CMF60681R00FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60681R00FHEK
Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
681 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF60681R00FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)