CMF6051K100CEBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
51.1 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6051K100CEBF
DigiKey Part Number
CMF6051K100CEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6051K100CEBF
Description
RES 51.1K OHM 1W 0.25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF6051K100CEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)