CMF6051K100BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
51.1 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6051K100BEEA
DigiKey Part Number
CMF6051K100BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6051K100BEEA
Description
RES 51.1K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6051K100BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)