CMF60500R00BER6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
500 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60500R00BER6
DigiKey Part Number
CMF60500R00BER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60500R00BER6
Description
RES 500 OHM 1W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60500R00BER6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)