CMF604K3200FHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
4.32 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF604K3200FHEK
DigiKey Part Number
CMF604K3200FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF604K3200FHEK
Description
RES 4.32K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF604K3200FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)