CMF603R6500FKWF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
3.65 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF603R6500FKWF
DigiKey Part Number
CMF603R6500FKWF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF603R6500FKWF
Description
RES 3.65 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF603R6500FKWF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)