CMF603R0000FLEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF603R0000FLEB
DigiKey Part Number
CMF603R0000FLEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF603R0000FLEB
Description
RES 3 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF603R0000FLEB Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)