CMF60332K00CEEK
DigiKey Part Number
CMF60332K00CEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60332K00CEEK
Description
RES 332K OHM 1W .25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
332 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60332K00CEEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)