CMF60330R00CHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
330 Ohms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60330R00CHEB
DigiKey Part Number
CMF60330R00CHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60330R00CHEB
Description
RES 330 OHM 1W 0.25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60330R00CHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)