CMF6022K100FHEA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CMF6022K100FHEA-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMF6022K100FHEA |
Description | RES 22.1K OHM 1W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22.1 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMF6022K100FHEA Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm) |