CMF601M5000FHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
1.5 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF601M5000FHEA
DigiKey Part Number
CMF601M5000FHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF601M5000FHEA
Description
RES 1.5M OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF601M5000FHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)