CMF601K5000CEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.5 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF601K5000CEEA
DigiKey Part Number
CMF601K5000CEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF601K5000CEEA
Description
RES 1.5K OHM 1W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF601K5000CEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)