CMF60100K00CEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 494
Datasheet
100 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60100K00CEEB
DigiKey Part Number
CMF60100K00CEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60100K00CEEB
Description
RES 100K OHM 1W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60100K00CEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)