CMF5587K600BHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
87.6 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5587K600BHEB
DigiKey Part Number
CMF5587K600BHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5587K600BHEB
Description
RES 87.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5587K600BHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)