CMF55866R00BHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
866 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55866R00BHEB
DigiKey Part Number
CMF55866R00BHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55866R00BHEB
Description
RES 866 OHM 1/2W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55866R00BHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)