CMF5582R200DHEB
DigiKey Part Number
CMF5582R200DHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5582R200DHEB
Description
RES 82.2 OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.2 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5582R200DHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)