CMF5582K500DEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
82.5 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5582K500DEEK
DigiKey Part Number
CMF5582K500DEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5582K500DEEK
Description
RES 82.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5582K500DEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)