CMF55523K00DHRE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
523 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55523K00DHRE
DigiKey Part Number
CMF55523K00DHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55523K00DHRE
Description
RES 523K OHM 1/2W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF55523K00DHRE Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)