CMF554K7000GLEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
In Stock: 39
4.7 kOhms ±2% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF554K7000GLEB
DigiKey Part Number
CMF554K7000GLEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF554K7000GLEB
Description
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF554K7000GLEB Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)