CMF55332R00FKRE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
In Stock: 200
In Stock: 55
332 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55332R00FKRE
DigiKey Part Number
CMF55332R00FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55332R00FKRE
Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55332R00FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)