CMF5530K100BEEB
DigiKey Part Number
CMF30.1KHBTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMF30.1KHBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5530K100BEEB
Description
RES 30.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.1 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5530K100BEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)