CMF552M2100BEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.21 MOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF552M2100BEEB
DigiKey Part Number
CMF552M2100BEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF552M2100BEEB
Description
RES 2.21M OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF552M2100BEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)