CMF552K2100FEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
2.21 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF552K2100FEEA
DigiKey Part Number
CMF552K2100FEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF552K2100FEEA
Description
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF552K2100FEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)