CMF552K2000BHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF552K2000BHEA
DigiKey Part Number
CMF552K2000BHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF552K2000BHEA
Description
RES 2.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF552K2000BHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)