CMF5523K700FHEB
DigiKey Part Number
CMF23.7KHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMF23.7KHFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5523K700FHEB
Description
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.7 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5523K700FHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)