CMF5522R100FKRE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
22.1 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5522R100FKRE
DigiKey Part Number
CMF5522R100FKRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5522R100FKRE
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5522R100FKRE Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)