CMF551M5000BEBF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
1.5 MOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551M5000BEBF
DigiKey Part Number
CMF551M5000BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M5000BEBF
Description
RES 1.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF551M5000BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)