CMF551M3000CHEB
DigiKey Part Number
CMF551M3000CHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M3000CHEB
Description
RES 1.3M OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 MOhms ±0.25% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF551M3000CHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)