CMF551M2400FEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
1.24 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551M2400FEEK
DigiKey Part Number
CMF551M2400FEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M2400FEEK
Description
RES 1.24M OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF551M2400FEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)