CMF551M0200FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.02 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551M0200FKEB
DigiKey Part Number
CMF551M0200FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551M0200FKEB
Description
RES 1.02M OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF551M0200FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)