CMF551K2700BER6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
1.27 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF551K2700BER6
DigiKey Part Number
CMF551K2700BER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF551K2700BER6
Description
RES 1.27K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF551K2700BER6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)