CMF5512K100BER670 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
12.1 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5512K100BER670
DigiKey Part Number
CMF5512K100BER670-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5512K100BER670
Description
RES 12.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5512K100BER670 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)