CMF5078R700FHEB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
78.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5078R700FHEB
DigiKey Part Number
CMF78.7QFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMF78.7QFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5078R700FHEB
Description
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5078R700FHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)