CMF5062R000GKBF
DigiKey Part Number
CMF5062R000GKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5062R000GKBF
Description
RES 62 OHM 1/4W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
62 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5062R000GKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)