CMF5027R400FHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
27.4 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5027R400FHEB
DigiKey Part Number
CMF27.4QFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5027R400FHEB
Description
RES 27.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5027R400FHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)