CMF5024R900FHEB
DigiKey Part Number
CMF24.9QFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CMF24.9QFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5024R900FHEB
Description
RES 24.9 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.9 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5024R900FHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)