CMF5022K000GKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
22 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5022K000GKBF
DigiKey Part Number
CMF5022K000GKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5022K000GKBF
Description
RES 22K OHM 1/4W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5022K000GKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)