CMF501K2100CEKA
DigiKey Part Number
CMF501K2100CEKA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF501K2100CEKA
Description
RES 1.21K OHM 1/4W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.21 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF501K2100CEKA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)