CMF0722K000JKBF
DigiKey Part Number
CMF0722K000JKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0722K000JKBF
Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF0722K000JKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)