CMF0712R000JKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
12 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF0712R000JKBF
DigiKey Part Number
CMF0712R000JKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0712R000JKBF
Description
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF0712R000JKBF Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)